Powszechny Spis Rolny 2020 - RSS http://www.gniewino.pl kanał rss z aktualnymi wiadomościami ze strony www.gniewino.pl Uwaga, uwaga! 21.09.2020 http://www.gniewino.pl/powszechny_spis_rolny_2020/wiecej/3077.html Najważniejsze info:

- Dla kogo ten konkurs? Dla rolników.

...

- Do kiedy? Konkurs potrwa do 10 października.

- Co trzeba zrobić? Trzeba wejść na http://spisrolny.gov.pl i spełnić swój obowiązek, czyli spisać się :-)

- Kto wygrywa? To jest najlepsze! Wygrywają dzieci!!! 🤾‍♀️🤾‍♂️

Nagrody, czyli piłki do kosza, siatki, nogi, siatki na piłki i różne gadżety promujące spis (m.in. puzzle dla dzieci, worki na buty, czapki z daszkiem) trafią do gminy z najwyższym wskaźnikiem spisanych gospodarstw rolnych przez samospis internetowy. 🏀 🏐 ⚽️

Żeby gminy o różnej liczbie gospodarstw rolnych miały wyrównane szanse, podzieliliśmy gminy na kategorie. Dokładne zasady są opisane w regulaminie tu: https://gdansk.stat.gov.pl/…/konkurs-rolnicy-dzieciom,213,1….

Rolniku, żeby dzieci w Twojej gminy otrzymały nagrody, wystarczy że spełnisz swój obowiązek i spiszesz się przez Internet na stronie: http://spisrolny.gov.pl.

#LiczySięRolnictwo #konkurs #spisrolny

]]>
Rolniku! 21.09.2020 http://www.gniewino.pl/powszechny_spis_rolny_2020/wiecej/3076.html Przypominamy jednak, że podstawową (i najwygodniejszą!) formą udziału jest wypełnienie elektronicznego formularza na http://spisrolny.gov.pl/ Nie martw się, jeśli w trakcie spisywania się będziesz musiał pilnie iść na pole albo nie będziesz pamìętał wszystkich danych. Do formularza możesz wrócić i uzupełnić dane w ciągu 14 dni od pierwszego logowania!

#LiczySięRolnictwo #spisrolny #rachmistrz #infolinia

]]>
Konkurs "Rolniku, spisz się sam !" 08.09.2020 http://www.gniewino.pl/powszechny_spis_rolny_2020/wiecej/3071.html Więcej tutaj !

]]>
W całej Polsce właśnie rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada 2020 r. 08.09.2020 http://www.gniewino.pl/powszechny_spis_rolny_2020/wiecej/3070.html Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą.

Podstawową i najwygodniejszą formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Każdy rolnik będzie mógł dokonać spisu w domu, na własnym urządzeniu mającym połączenie z Internetem. Rolnicy nie mający takiej możliwości, będą mogli skorzystać ze specjalnie do tego celu przygotowanego punktu spisowego w urzędzie gminy. W razie jakichkolwiek problemów można skontaktować się z infolinią statystyczną: 22 279 99 99. Po połączeniu się z numerem i wybraniu „1” uruchamia się infolinia spisowa. Można również wybrać opcję „Spisz się przez telefon” i połączyć się z rachmistrzem w celu przeprowadzenia spisu przez telefon.

Jakie pytania usłyszą rolnicy w trakcie spisu?

Formularz spisowy jest podzielony na 11 działów. Wydaje się, że to dużo, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy będą dotyczyć każdego gospodarstwa rolnego. Pytania dotyczą m.in. powierzchni gruntów, zasiewów, o zwierzętach gospodarskich, budynkach, ciągnikach, ochronie roślin, nawozach, aktywności ekonomicznej. Dokładny zakres zbieranych informacji można odnaleźć na stronie http://spisrolny.gov.pl.

Bezpieczeństwo danych

Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane we wszystkich badaniach przez statystykę publiczną spełniają najwyższe standardy i zapewniają pełną ochronę gromadzonych informacji.

Osoby wykonujące prace spisowe są prawnie zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej.  Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.

 

Prosimy również o przekazanie tego materiału do zamieszczenia na stronach internetowych i profilach FB szkołom, sołectwom oraz parafiom.

 

Poniżej treść komunikatu dla parafii – do odczytania podczas ogłoszeń duszpasterskich (prosimy o przekazanie):

 

W całej Polsce właśnie rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada 2020 r. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą.

Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. Udział w spisie rolnym to obowiązek każdego rolnika.

 

 

]]>
Prezentacja 30.07.2020 http://www.gniewino.pl/powszechny_spis_rolny_2020/wiecej/3055.html Prezentacja- plik w formacie pdf

]]>